Jaunumi

Or Avner direktoru forums Tbilisi 2026: starptautiska pieredze ebreju izglītības attīstībai

2026-02-24 16:33 Aktuālais
Or Avner direktoru forums Tbilisi 2026: starptautiska pieredze ebreju izglītības attīstībai

Chabad ebreju privātskols līderus no dažādām valstīm, lai diskutētu par drošību skolās, iekļaujošu izglītību un ebreju izglītības attīstību starptautiskā līmenī.

Mūsu skolas direktore tikko atgriezusies no starptautiskā “Or Avner” skolu direktoru foruma, kas šogad norisinājās Tbilisi, Gruzijā — trīs dienas intensīva darba, ideju apmaiņas un profesionālas izaugsmes. Atgriežoties mājās, mūsu direktore at— trīs dienas intensīva darba, ideju apmaiņas un profesionālas izaugsmes.

Starptautiska tikšanās ar kopīgu mērķi Forums pulcēja “Or Avner” tīkla skolu vadītājus no dažādām valstīm, lai kopīgi diskutētu par aktuālākajiem izaicinājumiem un attīstības virzieniem ebreju izglītībā.

Programma bija piesātināta un daudzslāņaina.
Pirmajā dienā notika oficiālā atklāšana, iepazīšanās un gaidu saskaņošana. Tika prezentēts projekts “Smart J”, apspriesta skolas atbildība drošības apstākļos un iezīmēti kopīgie tīkla standarti, vērtības un attīstības virzieni. Diskusijas par drošību vadīja CWA drošības dienesta pārstāvis, uzsverot skolas lomu mūsdienu izaicinājumu kontekstā.

Otrā diena bija veltīta gan profesionālajai sadarbībai, gan Gruzijas kultūras iepazīšanai. Notika ekskursijas Tbilisi vecpilsētā un ebreju kvartālā, kā arī tematiskās tikšanās, kas stiprināja kolēģu savstarpējo saikni.
Vakara programmā — biznesa spēle par skolas lēmumiem, izaicinājumiem un vērtībām, kā arī kopīgas vakariņas un pat meistarklase hinkali gatavošanā.

Trešajā dienā uzmanības centrā bija skolēnu labbūtība un iekļaujoša vide. Tika apspriesti: psiholoģiskās drošības jautājumi un antibulinga pieejas pusaudžu vidū, “Or Avner” jaunumi un attīstības iniciatīvas, iekļaujošās izglītības prakse — “skola, kur ir vieta katram”, uzticības un jēgpilnas audzināšanas nozīme mūsdienu skolā. Šīs tēmas nav tikai teorija — tās ir mūsu ikdienas darba pamats.

Mēs saprotam, cik svarīgi ir būt daļai no šīs profesionāļu kopienas. Aiz katras skolas stāv plašāks tīkls ar kopīgām vērtībām, pieredzi un atbalstu.
Tā ir iespēja salīdzināt pieredzi, gūt jaunas idejas un ieraudzīt savu darbu plašākā kontekstā.
Atgriežoties mājās, mūsu direktore atvedusi ne tikai iespaidus, bet arī konkrētas idejas turpmākai attīstībai — lai mūsu skola turpinātu augt un radīt vidi, kurā katrs bērns jūtas droš un piederīgs.